BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sausio 13 Lietuvos Šiaurės Karas

Sausio 13 tai Lietuvos Šiaurės karas kuris pavelavo daugiau nei 50 metų. Prieš 50 metų mažoji Suomija nusprendė pasipriešinti daug didesniam priešui ir sugebėjo apginti savo laisvę ir garbė.

Sausio 13 turėjo įvykti prieš 50 metų jei baili ir naivi Lietuvos valdžia būtų nusprendusi pasipriešinti Sovietų invazijai. Tauta ir iki šiol brangiai moka už šią klaidą. Tik ar klaidos nesikartos?

Suomijos prezidentė paskelbė iniciatyvą kviečiančią Baltijos valstybes ir Skandinavus glaudžiau kooperuotis gynybos srityje. Švedų Užsienio reikalų ministras pritarė tokiai iniciatyvai. Jeigu jau nuosaikieji suomiai jaučia meškutės alsavimą į savo nugarą tai jau tikras pavojaus signalas.

Prieš 50 metų Baltijos kraštai ir Skandinavai už savo laisvę kovojo atskirai, vieniems pasisekė, kiti labai nukentėjo. Ar ne laikas pasimokyti iš istorijos ir jungtis į vieną kumštį. NATO gerai, bet ar nevertėtų pradėti mąstyti apie papildomus saugiklius. NATO prie visų geriausių norų neegzistuos amžinai, o mūsų kaimynai prie Baltijos jūros bus visada.

Tenka tik laukti kokia bus Lietuvos reakcija į šį pasiūlymą. Suomių drąsa, pasiaukojimas ir pragmatiškumas padėjo jiems išsaugoti nepriklausomybę. Tad gal reikėtų ir jų pasimokyti.

O pabaigai norėčiau visiems parekomenduoti pažiūrėti suomišką filmą ‘Winter War’. Maximoje kainuoja 9.99- bet tikrai vertas dėmesio.

Rodyk draugams

Komentarai (3)

 1. kostia:

  neidelizuokite suomijos - ji prarado trečdalį savo teritorijos, ir po 1947 metų sssr - suomijos sutartes - ir politinį, ekonominį savarnkiškumą.
  Po sssr subyrėjimo, suomija gavo tokį smūgį,kad jos ekonomimka vos nesugriuvo.
  Męs nugalėjome be ginklų. ir tas kremliades labiausiai siutina.

 2. Irzikevicius:

  Na taip, bet mes praradome trecdali gyventoju, ir ne tik kaimo bernus, bet tautos zieda. Zodziu tautos genofondas buvo subjaurotas. Todel ir Paxiai ir Viktorai surenka tiek balsu. O kas laimejo ir kas pralaimejo, gal paprasciausiai reiketu palyginti kaip zmones gyvena Suomijoje ir kaip cia.

  Pagarbiai,

 3. kostia:

  Jūsų argumentai be abejonės svarūs. Taip, męs praradome tautos genofondą, bet jis po lagerių ir tremčių grįžo į Lietuvą, grįžo dar gyybingesnis, sakant su empyrika.
  Kalbant epie rusų tautą,galiu jums drąsiai teigti,kad rusų tauta savo žiedo neteko jau 1917 metais.

  Dėl paksiaus ir ogurkich, utiugovnos, jūs taip pat teisus, tačiau atkreipkite dėmesį, kas už juos balsuoja - tai žmonės, apie kuriuos rašė pradedant Hegeliu ir baigiant Marxu - liumpenai, bežemiai, menkai išsilavinę žmogeliai, kuriems negresia šių filosofų aprašytas susvetimėjimas.
  Šie žmonės neturi ko prarast, ir psichologinis apskektas - " ты умри сегодня, а я завтра" rodo beviltišką valdančiūjų esamos status quo nesupratimą ir gyvenimą iliuzijose. Būtent valdančiūjų viršūnių atitrūkimas pasak Lenino ir yra ta terpė., " kurios neišnaudoti būtų tiesiog neracionalu".

  Redagavo kostia 2008-01-18 12:51

Rašyti komentarą