BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nord Stream II, Rusija 2 – Europa 0, arba kibkite žuvelės…

Panašu, kad Kremliaus vykdoma botago ir meduolio politika Vakarų atžvilgiu neša Maskvai pergalę po pergalės.  Prancūzai, po Putino ir Sarkozy telefoninio pokalbio ketvirtadienį, regisi gauna meduolį ir dalyvaus Štokmano telkinio eksploatavime. 

 

Kremlius, ištraukęs botagą ir nulinčiavęs nepaklusniuosius britus Shell ir TNK/BP pavidale pademonstravo kad nevalia kritikuoti Kremliaus, net jei ir Britanijos piliečiai nuodijami Britanijos teritorijoje.  Britai net nedalyvavo derybose dėl Štokmano telkinio, bet kitos nepalankios Kremliui šalys buvo eliminuotos iš kovos.  \Galima padaryti kelias išvadas.

Kremlius, pajutęs, kad po rinkimų Paryžiaus požiūris į Rusiją darosi vis kritiškesnis nutarė šį palankumą nusipirkti suteikdami Total (25%) teisę dalintis Štokman pelnais.  Trumpai drūtai Kremlius išlaikys Paryžiaus ‘palankumą’ Europos Sąjungoje.

Kita išvada: Kremlius siunčia nepaklusnių šalių vyriausybėm signalą kad likusieji 24% galimo Štokman pelno dar liko tik tiems kurie bus palankūs Kremliui.  Čia jums ir naujasis Browno kabinetas Britanijoje, be to dujų magnatai JAV taip pat galėtų paspausti Bushą nebekritikuoti Kremliaus ‘valdomos demokratijos’ kuri tampa vis labiau „valdoma“.

Štokmano kąsnis vilioja ne vieną vakarų kompaniją, o vis mažėjantys energijos ištekliai verčia pragmatiškus vakariečius „griebti ką įmanoma dabar, o vėliau žiūrėsim“. Kremlius puikiai išnaudoja šia situaciją ir ‘kabina’ ant savo meškerės ką tik nori, štai Berlynas, Roma, Budapeštas, Atėnai jau pagauti, greitai ir Paryžius „užkibs“.  Kuri žuvelė sekanti - Londonas, Vašingtonas?  Jeigu jau tokio dydžio žuvys kimba, tai ką kalbėti apie Vilnių, Rygą ar Taliną?  Jei Putinui seksis taip puikiai žvejoti, lieka vis mažiau abejonių dėl Europos Sąjungos vieningos energetikos politikos ateities. Čia jums ne Kirkilo nauja meškerė.

Schroderis jau mėgaujasi Putino meduoliu.  Įdomu, kas mėgausis Nord Stream II meduoliu Paryžiuje?  Chiracas jau politinis lavonas, jam jau nebe tas galvoje.  Tik ar Kremliaus genijai ne todėl nutraukė derybas dėl Štokman spalį tam, kad galėtų pasiūlyti meduolį būsimam Prancūzijos prezidentui?  Juk ne tik Lietuvoje politikai mėgsta planuoti savo ateitį į priekį. O jei ta ateitis kokios nors Nord Stream ar Štokman taryboje, tai solidi pensija garantuota.  Be to, Štokmanas pačiais optimistiškiausiais skaičiavimais pradės duoti pelną tik 2013 metais. 

Įdomu, apie ką kalbėjo naujasis Prancūzijos prezidentas ir KGB vilkas „prie bonkės“ per G8 viršūnių susitikimą.  Piktieji žurnalistai susidarė įspūdį, kad Sarkozy po šio pokalbio buvo gana pakilios nuotaikos ir ne visiškai rišlus.  O čia dar Putinas prakalba prancūziškai pietų Amerikoje.  Labai daug sutapimų?  Turbūt, bet niekas nenorėjo tikėti kalbomis apie galimą  naują Schroderio darbą.  Po post factum nieko juk neįvyko, pakako tik kelių pasipiktinusių balsų. O ką, Schroderiui galima o kitiems ne? 

Kibkite žuveles didelės ir mažos…

Straipsnis balsas.lt portale

Be to siūlau susipažinti su Edward Lucas mintimis apie Europos Sąjaungos Energetikos politiką

Rodyk draugams

Rašyti komentarą