BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

007 paliko ‘tarp Rytų ir Vakarų’ šalį

Lietuvą apskriejo liūdna žinia, agentas 007 paliko Lietuvą! Net nacionalinis dienraštis šiam svarbiam įvykiui ‘nepagailėjo’ vietos pirmajame puslapyje, bet nerado vietos paminėti apie vieną iš svarbiausių Prezidento užsienio vizitų šiais metais. Be to nacionalinis dienraštis atrado ‘drąsos’ įdėti Maximos LT pranešimą spaudai savo redakciniame skiltyje. Bet čia ne apie tai.

Norėtųsi su visais kartu pasidžiaugti kad vakarų kino industrija atranda Lietuvą, nors tai ne tik Lietuvos ‘fenomenas’, tai greičiau Rytų Europos ir Baltijos kraštų. Kaip ten bebūtų kino kompanijos atveža į Lietuva pinigus, patirtį, be to ir mūsų aktoriai gauna darbo.

Lietuviai jau kelias generacijas garsėja gerais aktoriais. Buvo Lietuviai populiarūs ir Sovietinio/Rusų kine. Lietuviai dažniausiai vaidindavo ‘vakariečius’, visokiausius vokiečius, amerikonus. Ką gi, laikai keičiasi. Vakariečių režisieriai ‘įdarbina’ mūsų aktorius … rusais. Kad ir mūsų ‘vakarietis’ Adomaitis, paskutiniame Norvegų projekte Lietuvoje ‘Ledinis bučinys’ vaidina rusų inteligentą, o apie ‘mūsų’ mieląją Ingeborgą net ir kalbėti neverta.

Kaip čia dabar, rusams mes ‘vakariečiai’ o vakariečiams tinkame vaidinti tik ‘rusus’. O kas mes esame iš tikrųjų? Taip, jau girdėjau ‘tarp rytų ir vakarų’… O tokių nebūna. Gal reikėtų paklausti kuo mes norime būti?

Rodyk draugams

Komentarai (2)

 1. Regis15min:

  Su kuo save tapatini - tuo ir esi. As dabar esu UK ir visom isgalem visiem kursiokam, pazistamiems ir visiem kitiem kalu i galva, kas ta Lietuva, kokia ji, kur ji. Visiem pristatau, kad tai salis Siaures Europoje, kitoj Baltijos juros pusej negu Svedija, pripasakoju apie Vilniu, apie Neringa, apie lietuvaites - ir kokie 80 % mintyse isideda i galva ideja, kad reiktu aplankyti LT :D Aplanke jie nusto galvoti apie Lietuva kaip apie nyku ES uzkampi, o pamatys, kad cia jau seniai isisaknyjus Vakaru kultura :P

 2. Irzikevicius:

  Sveiki,

  Puiku kad yra tokių Lietuvos ambasadorių. Savo laiku, būdamas panašioje situacijoje taip pat pristatydavau Lietuvą kaip Šiaurės Europos šalį, kitoje Baltijos pusėje nuo Švedijos. Vakariečiams ir ne tik, Šiaurės Europa sužadina visiškai kitus jausmus nei pristatoma šalis kuri randasi ‚Rytų Europoje, tarp Lenkijos ir Rusijos, prie Baltijos Jūros, o taip tike 30km nuo Baltarusijos‘.

  Tai ir yra didžiausia Lietuvos problema, oficialūs užsienio politikos formuotojai, kurie taip pat strateguoja Lietuvos pristatymus pasaulyje mus priskyria kažkokiai tai ‚Centrinei/Rytų Europai‘ prie Lenkijos ir Rusijos.

  Laikas keisti savo geopolitinę savimonę ir suprasti kad tik tapę Šiaurės Europiečiais tapsime pilnaverčiais Vakariečiais. O svaigčiojomai apie LDK mus tik dar labiau sutapatina su Rytų ir Vakarų slavais.

Rašyti komentarą