BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paleckis tik pėstininkas didžiojoje Soc Demų šachmatų partijoje


Buvo daug speliojimų apie Paleckio misiją Soc Demų gretose, apie gerai suplanuotą PR kompaniją kurios ašis didysis maištininkas Paleckis bandys pritraukti ‚nusivylusių‘ kairiūjų Soc Demų rinkėjus.  Vėliavnešys išmestas iš partijos bet jo rolė greičiausiai nepasikeitė.

Sunku būtų suvokti kad lapinas Kirkilas ir jo genealūs patarėjai su lengva ranka ‚išmestų‘ maištautoją taip atsisakydami ‚kairiūjų‘ balsų. Tuo labiau kad Soc Demų reitingai smunka, ir dar smuks.

Pafantazuokime.  Gerai darykime prielaidą kad Paleckio maištas partijoje vyko naturaliai, ir įsismaginęs jaunėlis buvo išprašytas iš garbingos partijos.  Kam tai naudinga?  Tai naudnga pačiam Paleckiui ir Soc Demų partijai.  Kodėl?

Keli variantai:

1. Paleckis pasiprašo pas Paksą, ten gauna postą, surenka savo gerbėjus ir taip sukelia netvarką Tvarkos ir Teisingumo partijoje.  Be to sumaištis kils po to kai TT laimės rinkimus į Seimą bet nesugebės sudaryti daugumos.  Paleckis sako kad Paksas yra dešnysis o jis kairysis ir jiems nepakeliui.  Bet kam jaum kurti naują partiją ir pradėti nuo nulio jei be didesnių pastangų galima pasinaudoti tais pačiais nusivilusiais Pakso gerbėjais.  Dešnė, kairė, didelis čia skirtumas.  Dėl tikslo juk galime ir pasiiaukoti, be to populiarumas juk auga, ir patirties ‘berndradarbiaujant’ vienoje komandoje yra.

2. Paleckis sukuria ‚kairės alternatyvos‘ partiją, pliekdamas valdančiuosiuis.  Išvarytąsis iš rojaus su savimi pasiima kairiūjų pažiūrų Soc Demus įžiebdamas‘ jiems viltį, be to kur dar nuskriaustieji ir pažeminti kuriems jau atsibodo Paksas ir Uspaskichas.  Taip galima jau skaičiuoti kokius 10
% 15%  Seime.  Jaunas, dainuojantis naujas gelbėtojas rinkėjams taip trokštantiems duonos ir žaidimų.

O čia dar ‚senelio ir šeimos garbės‘ gynimas privilios nepatenkintus sovietinės nuostalgijos elektoratą, kelios užuominos apie privatizacijos rezultatų peržiūrėjimą, sąntykių su Maskva gerinimas ir kitos saulės atvežimas.  Paleckiui juk Pasaulio opinija nerūpi.  Žodžiu tik fantazuok ir fantazuok o tikinčiu Lietuvoje tokiais ‚idealais‘ mažiausiai trečdalis, ir jų burys iki spalio tik didės.  Čia ir Paksui su Uspaskichu bus sunku konkuruoti su ‚naujuoju Blinda‘.  O jei dar pamatysime Paleckį kokiame TV šokių projekte tai žėkime ir su cunamio didžio 20% rinkėjų balsų banga įplauks sau į naują Seimą.  Kaip sakant ‘ant bangos’.

Soc Demams vėl gerai, nukraujavo TT ir Darbininkai, gal ir dalis Prunskienės bei Paulausko partijų.  O dar į Seimą ant sidabrinio padėklo naujo faršo koolicijų ‘bifšteksui’ sulipdyti.  Nuo čia ir prasidės Paleckio ‚sūnaus paklydelio‘ reintegracija į Soc Dėmus.  Pradžia kaip ir pridera koolicija su gimtąja partija, o po to ir ‘glaudesni santykai’.  Soc Demai šokti viliotinį gerai moka.

Sakote neįmanoma?  Po sąvivaldybių rinkimų buvo akivaizdu kad jaunasis Paleckis nesiruošė tapšnoti ant Vilniaus su tapšnotoju.  Bet savo vidinio politiko balso paskatintas sau laimingai tapšnoja iki šiol, tarp kitko kartu su dešniūjų pažiūrų partija.  Norėjosi postų, pripažinimo. Ambicijomis Paleckis nesiskundžia, paveldėtas karštas rudonas kraujas o dar kažkas iš dausų pašnibždėjo ‘imk valdžią vaikeli, nors ir su pačiu velniu, bet imk, tokia realybė’.

Kaip ir pats Paleckis minėjo kad seneliui buvo neapsakomai sunku, iš vienos pusės naciai iš kitos pusės Stalinas.  Tad priimė sprendimą gelbėti Lietuvą su Stalino pagalba.  Ir išgelbėjotaip kad anūkas užaugintas ir išpuoselėtas to pačio elito, tik sovietinio, ir dabar didžiuojas gerais senelio darbais.  O kaip gi nesididžiuoti, juk ne viskas pasaulyje balta ir juoda (atsiprašau - raudona).  Tad viskas politikoje įmanoma, ypač Paleckio pasaulėlyje.

3. Partijos suvažiavimas palieka Paleckį partijoje.  Ką gi, gal ne pats geriausiais variantas partijai, bet vėl gi.  Šuo loja, karavanas eina.  Gerai, tegul loja, steigia savo frakciją, šūkauja sau.  Kritikams prašau - partijoje demokratija, dirbama vakarietiškais pagrindais,  o čia vėl galimi simpatizuojančių tikrūjų kairiūjų balsai Soc Demams.  O dar Paleckio skambūs išsišokimai suvilios tuos pačius populizmo ištroškusius tautiečius balsuoti už naują viltį, gal netgi ir partijos būsimą (esamą) vice primininką.  Po to rinkimai, ir Paleckis gavęs kurltūros ministro postą galės kovoti su supuvusiu buržua elito menu, kaip ir pridera mylinčiam anūkui.

Žinoma galimos koalicijos ir su Darbiečiais ir Paksistais.  Bet tos koolicijos bus trumpos, nes anksčiau ar vėliau prireiks ‘valdžios’ partijos ‘pagalbos’ valdant.  Bet kuriuo atvieju Soc Demai išlošia.

Greičiausia Paleckis ir pats nesupranta kad yra tik paprastas pestininkas didžiojoje Soc Demų politinių strategų šachmatų lentoje.  Tad kaip gi galima nesižavėti valdžios partija?


 

Rodyk draugams

Komentarai (5)

 1. kostia:

  na kažkada jis buvo laikomas itin perpektyviu LSDP veikėju, bet kad išgirdęs jo pasisakymus, vakar per LTV pamaniau,kad darbo LT psichiatrai dar turės. Nebūtų ten ta visa Vilniaus chebra lolašvili pacientai.

 2. Remigijus (Elt.lt):

  Sveiki, neradau jūsų el. pašto adreso, todėl rašau komentaruose. Norėtume jums pasiūlyti bendradarbiauti su- http://www.elt.lt. Portale skelbiami Lietuvos interneto dienoraščiuose (blog'uose) pasirodantys įrašai. http://www.elt.lt siekia stiprinti interneto dienoraščius rašančiųjų bendruomenę, didinti jų autorių þvalgų, minčių ir idėjų sklaidą. Jūsų tinklaraščio http://www.blogas.lt/irzikevicius/ įrašai pasirodė įdomūs, todėl norėtume Jus pakviesti bendradarbiauti. Lauksime patvirtinimo (el. paštu info@elt.lt) leidžiančio skelbti Jūsų įrašus puslapyje http://www.elt.lt . Pagarbiai Remigijus

 3. max:

  ar gali įsivaizduoti situaciją šiandieninėje LT politinėje padangėje, kad atsirastų koks nors naujas veidas (vedlys) ,nesvarbu dešinys, kairys, išsakytų savo idėjas (nuoširdžiai) , neigiamą požiūrį į šiandininę situaciją ir būtų neapkakotas VISŲ ir VISAIP ( populistas, gelbėtojas, demagogas ir pan)

 4. Irzikevicius:

  Jus sakote Paleckis tai sako nuosirdziai… Taip, ir bolsevikai ir naciai labai nuosirdziai tikejo savo idejomis ir jas igivendino su kaupu. Jas igivendino bet kokiomis priemonemis nes 'tikslas pateisino priemones'.

  Tikejausi kad Lietuvos padangeje isauso nauja ausra, t.y. jaunu politiku metas. Ir is jaunojo politiko Paleckio tikejausi daug ir linkejau jam nuosirdziai 'ipusti' naujo vejo i Lietuvos politika, gal netgi paskatinti kitu jaunu politiku atejima.

  Deja teko nusivilti. Paleckis lygiai toks pat kaip ir kiti. Ryte viena o vakare kita. Vilniu gelbejo nuo Zuoko ir susitapsnojo su Paksu. O tai jokiam politikui gabes nedaro.

  Isvada: jei reikes tai del valdzios susitapsnos su bet kuo. Jei tas pats Zuokas laimetu dauguma seime, ir pasiulytu Paleckiui koki posteli jaunasis 'idealistas' griebtu tai net nesusimastydamas.

 5. "Greičiausia Paleckis ir pats nesupranta kad yra tik paprastas pestininkas didžiojoje Soc Demų politinių strategų šachmatų lentoje."

  Labai gražiai pasakyta.
  Šachmatai politikai tinka :)
  http://www.sereikiskes.lt

Rašyti komentarą