BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuvos verslas – nuo vilko ant meškos

Daug kalbama, kad dabartinė Gedimino Kirkilo vadovaujama vyriausybė niekaip nepasimokė iš Gedimino Vagnoriaus klaidų ir, neigdama blogą šalies ekonominę padėtį, tik dar smarkiau pakenkė. Viena bėda nevaikšto.

Na, bet vyriausybė yra vyriausybė, ypač prieš rinkimus. Vis dėl to keista, kad iš dešimties metų senumo klaidų nepasimoko tiek verslo struktūros, tiek ekonomikos ekspertai. Siaučiant pasaulinei finansų krizei ir jau prasidedančiam pasauliniam ekonomikos nuosmukiui, Lietuvoje sukurta pasaka, kad vienintelis lietuviško verslo išsigelbėjimas tai - Rusija.

Nors reikia pripažinti, kad šie ekonomistų ir analitikų raginimai „atsigręžti” į nepasotinamą Rusijos rinką jau pamažu aprimsta, nes pasaulinė krizė jau ne tik prie Rusijos vartų, bet jos giltinė jau įsisukusi ir į Rusiją. Stebina tai, kad to nepastebi mūsų vyrai iš Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos. Štai šiandieną, Rusijos ambasadoje jie pasirašo kažkokias tai bendradarbiavimo sutartis su Rusijos ambasadoriumi, nes anot pranešimo spaudai „Šiuo metu Lietuvoje verslininkams tikrai nėra kur kreiptis, norint intensyvinti, aktyvinti verslo ryšius su Rusija”.

Pasirodo, kai visi neša sveiką kailį iš Rusijos rinkų, Lietuvos verslininkai norėtų aktyvinti savo veiklą Rusijoje. Šiuo metu didžiausia Lietuvos importo ir eksporto partnerė yra būtent Rusija.

Ar nebūtų verta susimąstyti, kad šalis, t.y. Rusija, kuri nenumaldomai artėja prie 1998 situacijos jau yra pavojinga. Iš ten reikia bėgti, o ne investuoti. Ar tik Lietuvos verslo struktūros, bėgdamos nuo vilko iš vakarų nepapuls meškutei į nasrus, eilinį kartą…?

Rodyk draugams

Rašyti komentarą