BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kam šoka Valinskas?

Šiaip, tik kelios teorijos, kurios gimė mano galvoje ir jų negaliu įrodyti, bet.

Akivaizdu kad nei Socdemai nei Tevynės Sąjunga dabar nenori valdžios. Jos puikiai supranta kad politinė partija dabar atėjus į valžią bus pasmerkta. Tevynės Sąjunga tą kelią jau praėjo, atėjusi į valdžią, ėmusi nepopuliarių reformų, bet prarado rinkėjų pasitikėjimą.

Socdemai tam kad neformuoti koolicijos užvedė savo dainelę apie progresinius mokesčius. Tai nebus priimtina visoms jėgoms kurios jau renkasi kėdes Seime.

Dar gražiau, netikėtai Prisikėlimo partija pareiškia kad jie nepalaikys progresinių mokesčių. Valinsko partija tiesiog ‘numetama’ Tevynės Sąjungai. O tam kad dar paaštrinti šį konfliktą Valinskas pareiškia kad Kirkilas netinkamas į Premiero posą. Čia dar nauja TV Forumo laida kurioje Kirkilas ‘kovoja’ su Valinsku. Kaip gi neatsiminus ‘dvikovos’ tarp Kirkilo ir Vilniaus Prekybos to pačio pavadinimo dienraščio puslapiuose per derybas del Leo LT kurimo.

Prisikėlimo partija jau atliko pusę ‘savo darbo’, nuskabė balsus nuo tvarkiečių, darbiečių, o dar netyčią ‘nepridėjo’ balsų valstiečiams ir soclibams. O dabar, priklausomai nuo socialdemokratų konjaktūrinių poreikių dreifuos iš kairės į dešinę, o tiksliau atgal arba į priekį, o tai jau primena šokio žingsnelius. Tik įdomu kas užsakė muziką.

Ekonomistai G. Nausėda ir V. Titorenka teisūs teigdami kad Tevynės Sąjunga būtų optimaliausia jėga galinti išvesti Lietuvą iš ekonominės krizės nes jau turi patirties. Atsiminkime Rusijos krizės pasekmes Lietuvos ekonomikai, ir Kubiliaus vyriausybės veiksmus kurie paklojo pamatus Lietuvos augimui. Mes taip pat puikiai žinome kokią kainą sumokėjo ši partija už reikalingas ir nepopulias reformas. Bet to nereikia priminti kokia partija puikiai naudojosi šiais vaisiais dvi kadencijas iš eilės.

Partija ‘paėmusi’ valdžią dabar, sumokės už tai labai brangiai. O čia jau nesvarbu ar ši partija imsis nopopuliarių reformų ar ne. Nors ir sunku ginčiotis su Premjieru Kirkilu, bet krizė artėja. Sunku pasakyti ar ji smogs 1998 smūgiu bet ji bus. Labai realu kad krizės pasekmės naujam Seimas bus tragiškos ypač po vienerių gal dviejų metų. Nenustebčiau jei naujas Seimas neišsilaikęs visos kadencijos bus paleistas o penkioliktos vyriausybės partijos bus pasmerktos arba išnykti arba vėl kelias kadencijas ‘mėgautis’ opozicijoje. Ar tik ne ta pati partija už kelių metų laimės neeilinius rinkimus kai Lietuvos BVP vėl pradės augti.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą