BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

‘Kad ir kaip keista, turtingiausių kišenių sąraše – lietuviai’, stebisi VŽ. Ne, visiškai ne keista

Skaičiai dėja tik patvirtina kad Lietuvos aukščiausios grandies vadovai masto panašiai kaip ir savo rytdiena nepasitikintys trečiojo pasaulio kolegos.  Nors ir iš daugiau gaunančių vadovų šveicarų, mūsų vyresniūjų brolių lenkų, graikų ir honkongiečių ir nepavadinsi trečiuoju pasauliu.

Tad taktika ir strategija panaši, griebk daugiau dabar, nes vėliau jau bus per vėlu.  O dėl savo pavaldinių nesirūpink, duonai jims užtenka, o man va antrai jachtai trūksta.  Ši atskirtis byloja ka desame trečiojo pasaulio šalis, kurioje labai pasitūrinčiai gyventi lemta mažai saujalei.

Čia ir vėl tie estai išlenda. 

Tai, kad Latvija yra 33 vietoje, o Estija net 43 – penktoje pozicijoje nuo lentelės apačios, – p. Gorodeckis aiškina pirmiausiai tuo, kad vis dėlto kaimyninių šalių rinkos mažesnės.

“Be to, tarkime, Estijoje, didesnis socializmas. Ten žemiausios grandies atlyginimai yra kur kas aukštesni negu Lietuvoje ir atotrūkis tarp vadovų atlyginimų nėra toks ryškus. O pas mus viskas dėliojasi pagal kapitalizmo taisykles”, – aiškina Sakalas Gorodeckis.

Socializmas čia nieko dėtas, verslo kultūra ten aukčtesnė nei pas mus.  Strateginis bendravimas ir bendradarbiaivimas su skandinavais juos ir priverčia mąstyti skandinaviškai.  O ten kapitalizmas su žmogiškuoju veidu.  Reikėtu atsiminti, kad taip vadinamo socializmo atėjimo į Rusija viena iš pagrindinų priežasčių ir buvo ‘laukinis kapitalizmas’ Rusijoje.  Kai vadovai nematė toliai savo nosies ir mokėjo sau pasakiškus atlyginimus negalvodami apie mases.  Lietuvoje jokios socialistinės revoliucijos nebus, tik Darbo partiją ateinančiuose rinkimuose pakeis kiti populistai, Paksas, Šustaukas ar dar kas nors.

Bet jeigu tik su strateginiais partenriais bendraujame tai iki lenkų vadovų atlyginimų lietuviams dar augti, mes 18 o lenkai 11.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą