BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Jei Urbonas būtų estas II

Norėčiau pratęsti šia labai jau lietuvišką sagą.  Kadangi estai garsėja savo praktiškumu ir žodžio laikymosi tad drystu teigti kad jei Urbonas būtų estas jis:1.     
Įvertines visas aplinkybes būtų negryžęs į jūrą, bent jau šiemet, ogal ir niekada, nes, anot sportininko, tikslas jau buvo pasiektas.

2.      Jeigu jau estui Urbonui būtų atsitikę taip kaip atsitiko lietuviui Urbonui manau kad jis net nebūtų pagalvojęs apsimeluoti.  Čia gi vėl praktiškas mąstymas būtų padiktavęs paprastą tiesą – melas visada anksčiau ar vėliau išlenda į dienos šviesą.

Prieš savaitę švedų septinkovininkė Carolina Klüft BBC korespondento paklausta dėl dopingo atsakė kad švedai sportininkai ‘švarūs’ nes bijo vartoti dopingą.  Bijo ne tik diskvalifikacijos gresmės, pasaulinės gėdos bet supranta kad grįžę atgal į Švediją jie butų apspjaudyti gatvėje tų pačių kurie vakar juos nešiojo ant rankų.  Carolina pridūrė kad švedai auklėjami nuo mažens nemeluoti ir taškas.  Teko girdėti kad tuo protestantai ir skiriasi nuo katalikų. 

Mažas melas, baltas melas, saldus melas ir t.t. yra melas.  Čia jau ir žodžio nesilaikymas, o nuo to netoli ir iki apgavysčių.  Esme nepatikimi ir tiek, su mumis sunkiau ‘daryti biznį’ nes mūsų dorovės normos labai jau žemos.  Turbūt tiesa kad kuo visuomenė mažiau pažengusi socialiai ir ekonomiškai, tuo toje visuomenėje didesnė bažnyčios galia, na daugiau ‘einančių į bažnyčią’.  Pažengusiose visuomenėse ir be Dievo aišku ‘nemeluok’, ‘nežudyk’…  Čia gal Amerika išimtis nes ten bažnyčios įtaka didžiulė.

O švedai į bažnyčia eina labai retai, nes jie ir taip žino kad meluoti yra negražu. 

Jei Vidmantas būtų estas, ir taip jau būtų nutikę, jis būtų pripažinęs savo klaidą ir viešai atsiprašęs.  Nors tai padaryti ir sunkiau nei perplaukti Baltijos jūrą.

Rodyk draugams

Komentarai (2)

 1. kostia:

  urbonui telieka dainuot liumpeniškai publikai per lnk.]

  Jūs teisus, aš maudžiausi ir vladivostoke,paskui laivu mus permetė į Južnosachalinską, ir ten maudžiaus. tagi galiu teigti,kad perplaukiau Japonų jųrą ir Laperūzo sąsiaurį. manau tai butų tas pats:).

  bei buvau du kartus įbridęs į totorių sąsiauriį.

  taigi.

 2. Irzikevicius:

  Ačiū kad skaitot. Dėl Vidmanto, tai jokios abiejonės kad tai geležinis žmogus. Bet 'silpnumo minute' pavadinčiau 'kvailumo minute'. Tikrai blogi buvo jo patarėjai pasiųlę meluoti. Tiesiog žmogaus gaila. Bet klysti yra žmoniška, o pripažinti savo klaidas ir atsipražyti kilnu.

  Ačiū kad skaitot,

Rašyti komentarą