BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Jei Urbonas būtų estas

Pasiaukojantis Vidmanto Urbono žygis per Baltijos jūrą sužavėjo daugybe žmonių ne tik Lietuvje.  Tai be jokios abiejonės vien tik susižavėjimą keliantis žygdarbis.  Rodos daug nuveikta, Lietuvoje beveik visi įdėmiai sękė šį plaukimą, buvo susidomėjimas ir iš vakarų žiniasklaidos pusės.  Bet ar Lietuvos įviazdžio kūrėjai tinkamai pasinaudojo suteiktomis galimybėmis kuriant teigiamą Lietuvos įvaizdį?  Dėja reikia pripažinti kad Lietuvos įvaizdžio kurėjams ir atitinkamom institucijom atsakingom už tai eilinį kartą reikia rašyti didelį dvejetą.  Pabandykime įsivaizduoti kad Vidmantas Urbonas ne lietuvis o estas.  Kaip estai būtų pasielgę su šia Urbono iniciatyva?

Greičiausia estai į šį žygį būtų investavę kelis milijonus informacijos sklaidai.  Viena iš tokių priemonių būtų internėtinės svetainės sukurimas: angliškai turbūt švedijškai.    Svetainė būtų skelbusi paruošiamuosius darbus, maršrūtą, visą informaciją apie sportininką, apie kitus panašius žygdarbius (lietuvių atvieju gal netgi paminint Lituanicos skrydžio metines, lietuvių nutrukgalviškus plaukimus per Baltiją su irkline valtimi, buriuotojų žygius aplink pasaulį, rekordai po vandieniu ir lede, kiti ekstramalūs pasiekimai).  Čia gal ir būtų straipsnis kodėl estai taip veržiasi šturmuoti sunkumus, kodėl jie tokie veržlūs ir ištroškę naujų iššukiu ir t.t.

Savo ruožtu aplinkosaugos ministras, gal Ministras Pirmininkas, o gal net ir pats Prezidentas išsakytų savo nuomonę kad estai yra jūrinė valstybė, labai myli Baltijos jūra ir ja be galo rūpinasi.  Net išsirinko strimėlę kaip savo nacionalinę žuvi.  Estų plaukikas būtinai turėtų internėtinį dienoraštį kurį viešūjų ryšių specialistai kasdieną papildytu ‘jo mintimis’ apie pasiruošimą, pagaliau apie patį plaukimą, ilgus laukimus, blogą orą, žygio nutraukimą ir t.t. ir t.t.  O čia dar plaukiko žmona visada šalia, daro valgį, pasakoja apie vyrą ir jo pasiryžimą įveikti stichiją.  Video informacija iš įvykių vietos skatintų papildomą domėjimasi plaukimu, čia jau glima naudoti ir YouTube.

Medžiaga ‘paskaninta’ dydvyriškumis scenomis rodančiomis žmogiškos ištvermės ribas, pokalbiai apie ekologiją ir kilimato atšilimą, meilę jūrai, ir t.t.  O kaip gi be ‘paaštrinimų’ - ašaros ir kiti žmogiški jausmai, nusivilimai, piktumai, gal ir barniai, kiti dramos elementai (kurių plaukimo metu tikrai netruko).

Žinoma akcija prasideda ir baigiasi spaudos konferencija.  Plaukimo pradžioje Švedijoje su įžimiu švedu ar keliais švedais kurie tartų keletą žodžių apie klimato atšilimą ir aplinkosaugą. Žvaigždžių dalyvavymas pritrauktų daugiau dėmesioo.  Būtų ir baigiamoji spaudos konferencija kur nors Pärnu ar Saaremo saloje.  Visų akreditavusių užsienio žurnalistų kelionės ir nakvynės išlaidos apmokamos turizmo ar aplinkos apsaugos ministerijos.  O jei jau ir yra svečių iš užsienio kodėl gi jiems neparodžius lankytinų vietų.  Juk puikiai žinome kokie tie žurnalistai tinginiai.  Informacija jiems reikia paduoti, įkišti.  Bet ruošiant informaciją mes ją galime suvinioti ir pateikti taip kaip mums naudinga.  Po kelių menėsių dokumentinio kino pristatymas kai drąsus estas Urbonas šturmavo Baltiją.  O čia žiūrėk ir National Geographic, ar Discovery kanalai susidomėjo.  Be to…

Stop, stop, stop daugelis iš jūsų pasakytų.  Tokia akcija neįmanoma!

Taip, dėja Lietuvoje tai neįmanoma, bet estai kažką panašaus būtų tikrai išspaudę.  Ir čia ne Urbono problėma, geležinis žmogus darė viską ką galėjo.  Tik va bėda kad Lietuvos įvaizdžio specialistai ir atitinkami valdininkai nepastebėjo auksinės galimybės investavus kelis milijonus sukurti niolikos milijonų verta Lietuvos įvaizdžio kapitalo dalį.  Tokiems rezultatams pasiekti reikialingas strateginis mąstymas.  Estai šį renginio butų ištempę į vienus iš svarbiausiu šios vasaros įvykių snudūriuojančiame Baltijos regione ir šiaurės Europoje ir ne tik.  O iš Vilniaus varpinės žiūrint kam to reikia, o žėk ir nepavyks.  O kas sukurs įstatymų džiungles Lietuvos prekiniam ženklui?  Geriau mes jau kaip nors čia, Lietuvoje, vystisim tą įvaizdį.  Na kad ir sau patiems.  Ir Urbonas ne koks ten estas.

 

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. shiny:

    jo.. super straipsnis (: ir super ideja, gaila kad neisnaudota. dar LT neuzaugo iki tokio lygio matyt. jau vien tai kaip sunku buvo aplamai kokios nors konkrecios informacijos rast internete.. radau galu gale, svediskam puslapy (: atrodo kad svedams daug labiau rupejo toks ivykis

Rašyti komentarą